O nás

Spolek Naše Pitkovice vznikl v únoru 2017, ale myšlenka na jeho založení se zrodila už v létě roku 2016. Tehdy totiž napadlo Ulu a Mirka Bebarovy uspořádat v Pitkovicích akci, na které by se sešli známí i neznámí sousedé a strávili spolu jedno příjemné odpoledne. Slovo dalo slovo a díky pomoci několika dobrovolníků se v září uskutečnil nultý ročník akce s názvem Pitkovický chodník, na kterou dorazilo téměř 150 lidí.

Pitkovický chodník měl u sousedů velký ohlas, proto jsme se rozhodli uspořádat několik dalších akcí, abychom si ověřili, že je v Pitkovicích o podobné akce zájem. Díky zapojení dalších sousedů jsme tak v říjnu uspořádali nádhernou podzimní drakiádu, v listopadu jsme se s lampiony prošli večerními Pitkovicemi a v prosinci jsme si vychutnali lahodnou chuť vánočního punče a domácího cukroví.

S příchodem nového roku 2017 nastal ten pravý čas na založení spolku s názvem Naše Pitkovice, abychom mohli naše aktivity oficiálně zastřešit a začít probouzet Pitkovice k životu.

Zakládajícími členy spolku jsou Daniela Podolková (roz. Paličková), Urszula Bebarová a Stanislav Běhal. Předsednictví spolku převzala po Daniele Podolkové v létě 2019 Urszula Bebarová.

Pravidelně organizujeme:

  • jaro – Ukliďme Česko, ukliďme Pitkovice
  • první víkend v září – Pitkovický chodník
  • druhý víkend v říjnu – Drakiáda
  • první víkend v listopadu – Lampionový průvod
  • první adventní neděle – Rozsvícení vánočního stromečku.